Hakkımda

1984 yılında İngiltere'de LEEDS Üniversitesi Telekominikasyon bölümünden mezun oldum.

Uzun yıllar İngiltere'de sistem analisti, tasarımcı ve programcı olarak çalıştım.

Türkiye'ye döndükten sonra SAMPAŞ A.Ş. 'de Genel Koordinatör, Bölge Müdürü ve sonra Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundum.

Daha sonra kendi firmam olan SAYSİS LTD. 'yi kurdum. Yanıma ortak olarak SAMPAŞ A.Ş'den aldığım Mahmut Baycan ile ihtilafa düşünce şirketi ona devrederek Freelancer olarak yoluma devam ettim.

Halen yazılımları MVC (3 katmanlı mimari) ile ve Duyarlı tasarımlar (Responsive Design) olarak geliştiriyorum.

Serbest çalışıyorum ve herhangi bir kuruma bağlı değilim. Hatasız çalışan ve en son teknolojileri barındıran siteleri çok kısa zamanda teslim almak istiyorsanız benim ile temasa geçmeniz yararınıza olacaktır.

Hemen her programcının bilmesi gereken bazı grafik programlarını da biliyor ve projelerimde bunlardan yararlanıyorum. Bunlar CorelDraw, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, LINKSCAPE ve GIMP gibi. Ancak LINKSCAPE ve GIMP açık kaynak kodlu olduğu için bunlar genelde tercihim oluyor.

Bunların dışında Autocad, Revit, 3DMax, Blender, Modo ve Maya gibi 3B oluşturma programlarını da kullanabiliyorum ve ihtiyaca göre Animasyonlar oluşturuyorum. Animasyon yapımında tercihim BLENDER.