DevExpress

Visual Studio Magazine okuyucuları tarafından en iyi oyu alan DevExpress, geniş bir kullanım senaryoları yelpazesinde vazgeçilmez bir yazılım geliştirme aracıdır. Bulut tabanlı çözümlerden Windows ve Web için şirket içi uygulamalardan DevExpress, aşağıdaki platformlar için düzinelerce yeni özellik ile birlikte gelir:

DevExpress, özellikli kullanıcı arayüzü kontrolleri, kurumsal kullanıma hazır raporlama sistemleri, IDE üretkenlik araçları ve Visual Studio için iş uygulaması çerçeveleri ile birlikte gelir. DevExpress, elinizden gelenin en iyisini oluşturmanıza, karmaşık yazılımları daha net bir şekilde görmenize, üretkenliğinizi artırmanıza ve masaüstü bilgisayarlar, tarayıcılar ve mobil cihazlar için çarpıcı, dokunmatik özellikli uygulamalar oluşturmanıza yardımcı olur. DevExpress araçlarıyla, müşterilerinizin bugün beklediği iş çözümlerini oluşturur ve yarına yönelik yeni nesil uygulamalar oluşturmak için mevcut bilgi ve kod yatırımlarından yararlanırsınız.

Ben DevExpress'in özellikle MVC yapısı içerisinde olmayan veya var ise zayıf olan aşağıdaki bölümlerde çokça kullanıyorum.

DevExpress'te bu yukarıdakilere eklenebilecek bir çok özellik daha var. Bunları ise projenizde ihtiyaç duydukça kullanabilirsiniz. Ben özet ile en çok kullanılanları özetledim yukarıda.